Aktualijos

Norvegijos turto fondo vertė šiemet sumažėjo 125 mlrd. JAV dolerių

Koronaviruso pandemijai išprovokavus griūtį pasaulio rinkose, Norvegijos valstybės turto fondo – didžiausio pasaulyje – vertė nuo 2020 metų pradžios sumažėjo maždaug 1,33 trln. kronų (125 mlrd. JAV dolerių), pranešė fondo vadovybė.

Kovo 25 dienos duomenimis, fondo vertė siekė 10,1 trln. kronų (949 mlrd. JAV dolerių), o jo grąža nuo sausio mėnesio sudarė minus 16 procentų.

Fondo akcijų portfelis, kuriam tenka maždaug du trečdaliai viso fondo turto, atpigo 23 procentais.

„Tai keistas laikas visuomenei, tai keistas laikas ekonomikai ir tai taip pat keistas laikas pasaulio finansų rinkoms“, – pareiškė reporteriams iš savo posto besitraukiantis fondo vadovas Yngve Slyngstadas (Ingvė Slingstadas).

Pernykštis fondo vertės padidėjimas, kuris sudarė 1,69 trln. kronų, dar nebuvo visiškai prarastas, pažymėjo jis, tačiau įspėjo, jog artimiausiomis savaitėmis galima laukti tolesnių „didelių svyravimų“.

Y. Slyngstadas taip pat atkreipė dėmesį į atskirų sektorių skirtumus. Pavyzdžiui, naftos bendrovių akcijos, anot jo, atpigo 45 proc., o technologijų sektoriaus bendrovių akcijos – tik 14 procentų.

Investicijų į obligacijas ir nekilnojamąjį turtą grąža nuo metų pradžios iš esmės nepakito.

Valstybės turto fondas, kuris paprastai vadinamas Naftos fondu, tvarko Norvegijos pajamas iš naftos sektoriaus. Oslas pasinaudoja jo lėšomis, kai jam reikia subalansuoti savo biudžetą.

Fondas yra vienas didžiausių pasaulyje investuotojų – jis yra investavęs į daugiau nei 9,2 tūkst. bendrovių akcijas.

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Leave a Reply