Aktualijos

Naujienų santrauka 19-11-15 (su video)

Prokuroro pasisakymais nusistebėjo ne tik advokatas, bet ir buvęs Generalinis prokuroras Artūras Paulauskas

Laidoje kalbėjęs Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius informavo, jog turi visus duomenis apie tai, kad N. Venckienė tvirkino mažametę Deimantę Kedytę ir organizavo kitus nusikaltimus. O buvusią teisėją JAV išdavė Lietuvai tik dėl lengvų nusikaltimų, o ne dėl labai sunkių, todėl, kad yra teisinių sistemų skirtumai tarp JAV ir Lietuvos.

Tačiau prokuroro pasisakymais nusistebėjo ne tik advokatas, Vilniaus universiteto baudžiamosios teisės dėstytojas, dr. Remigijus Merkevičius, bet ir buvęs Generalinis prokuroras Artūras Paulauskas.

Europos Parlamentas aptarė Rusijos sprendimą iškelti bylas Sausio 13-osios bylą nagrinėjusiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams

Antradienio vakarą Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas aptarė Rusijos sprendimą iškelti bylas Sausio 13-osios bylą nagrinėjusiems Lietuvos teisėjams ir prokurorams. Šį klausimą europarlamentarams pristatė Lietuvos teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis bei Kauno apygardos teismo vadovas Nerijus Meilutis. Jie paragino Europos Parlamentą priimti rezoliuciją dėl neteisėto Lietuvos pareigūnų persekiojimo.

Daugybė lenkų dalyvavo žygyje, pažyminčiame Lenkijos nepriklausomybę

Dešimtys tūkstančių lenkų pirmadienį Varšuvoje dalyvavo žygyje, kurį surengė nacionalistų grupės, norėdamos pažymėti Lenkijos nepriklausomybę. Nors kasmetines eitynes rengia kraštutinių dešiniųjų organizacijos, pastaraisiais metais į renginį įsitraukė ir daugybė šeimų, matydamos, kad tai paprastas patriotizmo pavyzdys. Miesto valdžia suskaičiavo, jog dalyvavo 47 000 žmonių, o organizatoriai gyrėsi kur kas didesniu – 150 000 – dalyvių skaičiumi.

Prie Latvijos Seimo pastato susirinko apie 3 tūkst. medicinos darbuotojų

Lapkričio 7 d. Prie Seimo pastato Latvijoje susirinko apie 3 tūkst. medicinos darbuotojų. Daugelis gydytojų, kurie šią dieną neatvyko į mitingą, iš dalies sustabdė savo darbą. Medicinos darbuotojų reikalavimai: kelti realų darbo užmokesčio dydį, sumažinti darbuotojams tenkančią naštą ir panaikinti Seimą, kuris neįvykdė savo pažado, duoto ankstesnių medicinos darbuotojų kolektyvinių veiksmų rezultatų.

Liko sustabdytas magistralinio kelio eismas tarp Ispanijos ir Prancūzijos

Nepaisant Katalonijos aktyvistų bandymų panaikinti blokadą, eismas magistraliniu keliu tarp Ispanijos ir Prancūzijos liko sustabdytas. Policija areštavo dešimtis žmonių, tarp jų sunkvežimio vairuotoją, kuris bandė prasibrauti pro šalį.

Buvęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas gavo prieglobstį Meksikoje

Buvęs Bolivijos prezidentas Evo Moralesas atvyko į Meksiką, gavęs ten prieglobstį. Kildamas iš lėktuvo Moralesas padėkojo Meksikos prezidentui už jo gyvybės išgelbėjimą. Buvęs prezidentas pakilo iš lėktuvo šypsodamasis ir mojuodamas, vilkėdamas šviesiai mėlynais marškinėliais trumpomis rankovėmis, prieš tai papurtęs užsienio reikalų ministro Marcelo Ebrardo ranką.
„Kol aš gyvas, mes tęsime politiką. Kol būsiu gyvas, kova tęsis“, – teigė Moralesas.

Indijoje beveik 60 000 ūkininkų savižudybių buvo susijusios su klimato kaita

Advokatai teigia, kad Indijoje trūksta duomenų apie ūkininkų savižudybes, o menkos bei nereguliarios socialinio draudimo išmokos verčia Indijos vaikus palikti mokyklas.

Beveik 60 000 ūkininkų savižudybių buvo susijusios su klimato kaita.

Nuo 2016 m. Modi vyriausybė blokavo oficialių duomenų paskelbimą apie Indijos savižudžiusių ūkininkų skaičių, tačiau 2018 m. liepos mėn. Indijos vyriausybė žemiesiems parlamento rūmams pranešė, kad 2016 m. Indijoje savižudybę padarė 11 370 ūkininkų ir 3661 iš šių mirčių įvyko Maharaštrėje.

Įvyko Austrijos ir Baltarusijos prezidentų susitikimas

Antradienį Austrijos sostinėje Vienoje viešėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, kuris susitiko su prezidentu Aleksandru Van der Bellenu. Tai yra pirmasis Lukašenkos vizitas į Europos Sąjungos valstybes nares daugiau nei per trejus metus. „Paskutinis Europos diktatorius“ po ilgų atšalusių santykių metų siekia glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga.

„Penkių BRICS bendradarbiavimas parodė naujo tipo tarptautinių santykių pavyzdį“ – pranešė Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi

Penkių BRICS (Brazilijos, Rusijos, Indijos, Kinijos ir Pietų Afrikos) bendradarbiavimas parodė naujo tipo tarptautinių santykių pavyzdį, neseniai pranešė Kinijos valstybės taryba ir užsienio reikalų ministras Wang Yi.

BRICS šią savaitę susitinka Brazilijoje, aptardami temą „Inovatyvios ateities ekonomikos augimas“. Jie daugiausia dėmesio skiria mokslo, technologijų ir inovacijų bendradarbiavimo stiprinimui, bendradarbiavimo skaitmeninėje ekonomikoje stiprinimui, didesniam bendradarbiavimui kovojant su tarptautiniu nusikalstamumu, pinigų plovimu ir prekyba narkotikais.

„Pagaliau naujienos“

Leave a Reply