Aktualijos

Naujienų santrauka 19-11-12 (su video)

Transporto sektorius Lietuvoje nežlugs

Nors vežėjai skelbia, kad transporto sektorius Lietuvoje žlugs ne tik dėl Europoje planuojamo priimti mobilumo paketo, bet ir dėl Lietuvoje vykdomų mokestinių pokyčių, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė LRT.lt teigia tokiais grasinimais netikinti. Vežėjų prognozes paneigia ir Lietuvos banko ekspertas, paskaičiavęs, kad mokėti didesnes algas vežėjai tikrai gali.

Advokatas: N. Venckienės suėmimas – absurdas

Advokatas Marijus Velička teigia, kad Neringai Venckienei skirtas dviejų mėnesių suėmimas yra absurdas.

„Atsižvelgiant į tai, kokios yra kardomųjų priemonių rūšys, mane labai nustebino prokuroro prašymas skirti dviejų mėnesių suėmimo terminą. Prokuroro pareiškimas, kad ikiteisminis tyrimas yra baigtas, reiškia, kad nebus atliekami jokie ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – rašoma M. Veličkos straipsnyje „Advokatas apie N. Venckienei skirtą dviejų mėnesių suėmimą: tai – absurdas“, kurį skelbia portalas kauno.diena.lt.

Kinija oficialiai paskelbė 6G kartos tinklų darbo pradžią

Kinija oficialiai paskelbė 6G kartos tinklų darbo pradžią. Mokslo viceministrė teigė, kad žengiami pirmieji žingsniai, tačiau technologija yra labai svarbi. Ja užsiima dvi specialiai sukurtos komandos iš skirtingų mokslininkų iš trisdešimt septynių universitetų. Šią savaitę Kinijoje 3 valstybinės įmonės atidarė didžiausią pasaulyje 5G tinklą.

Libijoje nėra Rusijos samdinių?

Libijoje nėra Rusijos samdinių, sako užsienio reikalų viceministras Ryabkovas. Pasak jo, Amerikos žiniasklaida skleidžia pasakas ir spekuliacijas, piktybiškus gandus ir įsivaizdavimus. Rusija yra suinteresuota kuo greičiau taikiai išspręsti situaciją Libijoje. Anksčiau „The New York Times“ rašė apie 200 privačių karinių kompanijų darbuotojų atvykimą į Libiją.

TVF skelbia niūrias sinchroninio ekonomikos nuosmukio daugumoje šalių prognozes

Kotiruotės JAV biržose ir toliau muša rekordus. TVF skelbia niūrias sinchroninio ekonomikos nuosmukio daugumoje šalių prognozes. ES neseniai pažadėjo augimą ne 2.3, o 1.4 procento. Vokietijos ekspertų taryba ką tik atsiuntė pusės procento prognozę Bundestagui šiais metais ir 0.9 ateinantiems.

Assange’as perdavė žinutę

Assange’ui pavyko perduoti žinutę į laisvę, raginant darbuotojus užmegzti profesinių sąjungų kovą. Anksčiau Didžiosios Britanijos valdžia visiškai apribojo Wikileaks įkūrėjo bendravimą su išoriniu pasauliu. Popieriaus lapas yra skirtas kaliniui kolegai prancūzų kalba. Pažodinė citata: „Kaip jūs galite kovoti už mano laisvę? Naudokitės savo įgūdžiais ir draugais, ryšiais, ištekliais. Jei esate slaugytoja, sukurkite sąjungą frakcijoje ir darykite įtaką sąjungai.“

Brazilijoje plinta nestabilumas

Po Ekvadoro, Čilės ir Bolivijos nestabilumas vėl plinta Brazilijoje. Įtakingiausias šalies televizijos kanalas „globo“, priklausantis vienai iš oligarchų šeimų, paskelbė pranešimą, kuriame tiesiogiai užsimenama apie prezidento Bolsonaro dalyvavimą praėjusių metų represijoje prieš Franką. Atsakydamas Bolsonaro paskelbė, kad išorės pajėgos rengia perversmą Brazilijoje, o jo sūnus, vadovaujantis parlamentiniam tarptautinių reikalų komitetui, perspėjo, kad jei Čilės banga apims Braziliją, istorija pasikartos ir kariškiai įves nepaprastąją padėtį, kaip 68 m.

Trumpas paskelbė apie savo pasirengimą padėti Meksikos prezidentui nušluoti narkotikų kartelius nuo žemės

Po Meksikoje nužudytu 9 amerikiečiu, įskaitant šešis vaikus, D. Trumpas paskelbė apie savo pasirengimą siųsti kariuomenę į šią šalį, padėti Meksikos prezidentui nušluoti narkotikų kartelius nuo žemės paviršiaus. Meksikos prezidentas atsakė, kad kol kas tai nėra būtina, patys susitvarkys, tačiau Meksika vis dar šokiruota po to, kaip narkotikų mafija iš policijos ir kariuomenės atmušė narkotikų kartelio lyderio El Chapo sūnų.

Nyderlanduose dėl streiko uždaryta daugiau nei 4000 mokyklų

Organizatorių teigimu, dėl mokytojų streiko trečiadienį uždaryta daugiau nei 4000 Nyderlandų mokyklų. Streikas yra paskutinis iš masinių protestų visoje šalyje.

Teismams patvirtinus streiką, atšaukta 1300 „Lufthansa“ skrydžių

Teismams patvirtinus streiką, atšaukta 1300 „Lufthansa“ skrydžių.
Ketvirtadienio vidurnaktį keleivių salono įgula pradėjo 48 valandų streiką. Norėdami kompensuoti šimtus atšauktų skrydžių, „Lufthansa“ pasiūlė traukinių bilietus kelionėms po Vokietiją.

Nyderlandai prisipažino nužudę iki 70 civilių asmenų per įvykdytą oro ataką Irake

Nyderlandų vyriausybė pripažino dalyvavusi 2015 m. Oro erdvės šturme Šiaurės Irake, per kurį žuvo apie 70 žmonių. Olandijos naikintuvo F-16 numesta bomba nužudė civilius žmones, įskaitant vaikus.

„Pagaliau naujienos“

Leave a Reply