Aktualijos

Kauno gatvėmis žygiuos turkų darbininkai

Socialiniuose tinkluose plinta Gegužės 1-osios profesinė sąjungos – G1PS kvietimas į eiseną. Šis renginys skirtas palaikyti jau antrą savaitę streikuojančius darbininkus iš Turkijos, kurie stato S. Dariaus ir S. Girėno stadioną Kaune.

Eisena startuos šį šeštadienį (sausio 11 dieną) 13:00 nuo S. Dariaus ir S. Girėno paminklo (netoli įėjimo į Ąžuolyną) ir baigsis 15:00 prie Kauno miesto savivaldybės.

Cituojame organizatorių atsišaukimą:

Kviečiame išreikšti solidarumą ir palaikymą darbuotojams iš Turkijos, kurie stato Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadioną ir jau 9 mėnesius negauna pažadėtų atlyginimų. Parodykime, kad nesitaikstysime su darbuotojų teisių nepaisymu Lietuvoje ir visuomeninių lėšų švaistymu kompanijoms, kurios išnaudoja darbuotojus nusižengdamos įstatymams. Kartu su darbuotojais apsirenkime geltonas liemenes. Eitynių maršrutas – nuo S. Dariaus ir S. Girėno paminklo iki Kauno miesto savivaldybės.

Jau antra savaitė kaip stadioną statantys darbuotojai iš Turkijos yra paskelbę streiką. Darbuotojai nuo pat pradžių kvietė įmonės atstovus pradėti derybas ir pasiekus susitarimą tęsti darbus. Tačiau „Kayi construction“ Lietuvos filialo įmonės vadovai iki šiol neatsakė į darbuotojų ir juos atstovaujančios Gegužės 1-osios profesinės sąjungos kreipimusis. Žurnalistams įmonės vadovai teigia, jog su darbuotojais yra pilnai atsiskaitę ir jokių įsipareigojimų neturi, o darbuotojai konfliktą gali spręsti Turkijoje.

Šiuo metu kiekvienam iš 52 streikuojančių darbuotojų įmonė skolinga nuo 7 iki 12 tūkst. eurų. Darbuotojai iki šiol nėra gavę lietuviškų darbo sutarčių kopijų. Jų išdirbtas darbo laikas kai kuriais mėnesiais beveik dvigubai viršijo Lietuvoje nustatytas maksimalias darbo laiko normas. Šie nusižengimai įvykdyti dirbant Lietuvoje ir už juos turi atsakyti kompanija, kuri įdarbino šiuos darbuotojus Lietuvoje – lietuviškas „Kayi construction“ filialas – o ne Turkijoje.

Darbuotojai pasiryžę streikuoti tol, kol atgaus savo sunkiu darbu uždirbtus pinigus. Kol tai nenutiks – stadiono statybos darbai bus sustoję. Kviečiame įmonės vadovus nebesislapstyti ir pradėti derybas su darbuotojais. Kviečiame savivaldybės atstovus viešai paaiškinti, kodėl už stadiono statybas mokami pinigai taip ir nepasiekė žmonių, kurie šį stadioną stato. Įdarbindama prastos reputacijos įmonę ir toleruodama užsienio darbuotojų teisių pažeidinėjimą statant nacionalinį objektą Kauno miesto savivaldybė demonstruoja atsainumą ir nesiskaitymą su darbuotojų teisėmis apskritai.
Į eitynes kviečiame profesines sąjungas ir kitas organizacijas, besirūpinančias Lietuvoje dirbančių žmonių teisėmis. Kviečiame miestiečius, kuriems rūpi, kaip Lietuvoje saugomos darbuotojų teisės, kaip leidžiamos viešos lėšos ir organizuojami statybos darbai.

Išreikšdami solidarumą į eitynes kviečiame apsirengti geltonas liemenes.

Renginio įvykis facebook – https://www.facebook.com/events/483812768999041/

Parašykite komentarą