Aktualijos

Irake raketomis užpultos JAV bazės

Iranas per savo valstybinę televiziją paviešino vaizdo įrašą, kuriame nufilmuotas Irano raketų išpuolis prieš JAV bazes Irake. Pats Iranas pripažįsta, jog paleido balistines raketas prieš JAV pajėgas Irake.

Pentagonas jau spėjo patvirtinti, jog buvo užpultos dvi JAV bazės.

Ataka buvo paleista po to, kai D. Trump’o nurodymu buvo nužudytas Irano Al-Quds pajėgų vadas, generolas majoras Qassem Suleimani.

Video galite pažiūrėti čia:

Išlydėti nužudyto Irano generolo susirinko minios žmonių, buvo žadamas kerštas

Dar pirmadienį daugybė žmonių užplūdo Teherano gatves, atsisveikindami su nužudytu Irano generolu Q. Suleimani. Susirinkusieji skandavo „mirtis Amerikai!“, buvo deginamos Amerikos ir Izraelio vėliavos. Gedintieji taip pat susirinko ir Irake.

Daug kalbėtojų, įskaitant ir aukščiausiąjį Irano vadovą bei Q. Suleimani dukrą, žadėjo kerštą. Buvo paskelbtas trijų dienų gedulas, o po jo buvo žadamas stiprus atsakomasis smūgis.

Be to Iranas pranešė, kad nebesilaikys limitų, kurie buvo nutarti per 2015 metų branduolinį susitarimą.

D. Trumpas perspėjo, jog pasikėsins į 52 objektus, įskaitant kultūrines vietas, jei Iranas mėgins kerštauti. Kaip savo twiter’yje sausio 4 rašė D. Trumpas, į 52 taškus bus „smogiama labai greitai ir labai smarkiai“.

Ekspertai teigia, jog karinis Irano kerštas prieš JAV paveiks ne tik šias dvi šalis, bet visus Viduriniuosius Rytus.

Primename, jog Irano generolas Q. Suleimani buvo nužudytas sausio 3 dieną. Irake jį pakirto JAV siųstas dronas.

Plačiau šiuose vaizdo įrašuose:

D. Trump’as teigia, jog nužudė Irano generolą tam, kad „sustabdytų karą, o ne jį pradėtų“, tačiau taip pat „yra pasirengęs pulti Iraną“

Tuo tarpu D. Trumpas teigia, jog nužudė Irano generolą Q. Suleimani tam, kad sustabdytų karą, o ne jį pradėtų ir, pasak jo, taip reikėjo pasielgti jau seniau. D. Trumpas teigia, jog be galo gerbia ir žavisi Irano žmonėmis, tačiau džiaugiasi sėkmingai nužudęs generolą. Be to, jis yra pasiruošęs imtis bet kokių veiksmų – tai ypač galioja Iranui. Baigdamas savo kalbą apie Irano generolo nužudymą, D. Trumpas pridūrė, jog Amerika visada siekia taikos, harmonijos ir draugystės su visomis pasaulio tautomis.

Kitame susitikime D. Trumpas ir vėl pakartojo, jog Amerika pasirengusi bet kada pulti Iraną. Jo teigimu, jeigu Iranas nuspręs kerštauti dėl savo generolo nužudymo, Iranas patirs labai dideles pasekmes. Taigi, galima daryti prielaidą, jog po įvykusio JAV karinių bazių užpuolimo neilgai trukus Iranas sulauks atsakomojo smūgio.

Plačiau šiuose vaizdo įrašuose:

Parašykite komentarą