Aktualijos

Graikijos salos paskelbė streiką dėl naujų migrantų stovyklų

Graikijos Lesbo, Chijo ir Samo salos trečiadienį paskelbė visuotinį streiką, intensyvėjant protestams prieš naujų migrantų stovyklų statybas.

Lesbe protestuotojai antrą dieną iš eilės susirėmė su policija šalia Mantamado miestelio, esančio netoli vietos, kur planuojamą statyti  7 tūkst. žmonių pritaikytą stovyklą.

Nedidelės protestuotojų grupės svaidė akmenis į policininkus, atsakusius ašarinėmis dujomis ir kurtinamosiomis granatomis.

„Susiklostė karo padėtis. [Policija] griebiasi ginklų, o mes pasitelkiame savo širdį ir sielą“, – naujienų agentūrai AFP sakė vietos ortodoksų šventikas Stratis.

Regiono gubernatoriaus biuras paskelbė paros trukmės streiką, protestuodamas prieš vyriausybės planus statyti naujas stovyklas, turinčias pakeisti šiuo metu naudojamus perpildytus centrus, kur prieglobsčio prašytojai gyvena itin prastomis sąlygomis.

Lesbo, Samo, Chijo, Lero ir Koso salose stovyklose gyvena daugiau kaip 38 tūkst. migrantų, nors oficialiai jose gali tilpti tik 6,2 tūkst. žmonių.

Gyventojai seniai skundžiasi, kad tūkstančių prieglobsčio prašytojų buvimas kelia pavojų saugumui ir visuomenės sveikatai, ir nepritaria vyriausybės planams jų salose statyti naujas stovyklas migrantams.

„Taip pat kovojame už tuos, kurie nori nuvykti į geresnes vietas. Norime, kad jie išvyktų“, – sakė šventikas Stratis.

„Priimsime karo pabėgėlius, bet nusikaltėliai turėtų grįžti atgal“, – pridūrė jis.

Liepą į valdžią atėjusi konservatorių vyriausybė paskelbė, kad stovyklos Lesbe, Same ir Chije šiemet bus uždarytos ir kad jas pakeis nauji, mažesni centrai – jie turėtų būti atidaryti iki šių metų vidurio.

Po kelias savaites trukusių bevaisių derybų su vietos valdžios atstovais Atėnai pirmadienį atsiuntė statybos įrangą ir dislokavo Lesbe bei Chije šimtus riaušių policininkų, išprovokuodama vietos gyventojų pasipiktinimą.

Opozicijos partijos teigia, kad toks žingsnis yra nedemokratiškas, o regiono pareigūnai jį pavadino „barbarišku“ mėginimu „prievarta paversti Lesbą ir Chiją kalėjimais“.

Anksčiau šį mėnesį vyriausybė jau buvo supykdžiusi salų gyventojus, paskelbusi, kad naujoms stovykloms statyti gali būti trejiems metams rekvizuota žemės.

„Mūsų kantrybė turi ribas. Jie rekvizuoja sklypus ir atsiunčia riaušių policiją, naudojančią prieš žmones ašarines dujas. Ar mes kariaujame?“ – piktinosi į pensiją išėjęs mėsininkas Stratas Paspalas (Stratos Paspalas).

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Naujienų agentūros BNS informacija

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Advertisements

Parašykite komentarą