Aktualijos

Artimiausiomis dienomis gali išsiveržti Filipinų ugnikalnis

Kaip praneša „DW News“, tūkstančiams filipiniečių buvo įsakyta evakuotis iš savo namų po to, kai ugnikalnis pradėjo į dangų spjaudyti pelenus. Seismologai sako, jog Taalio ugnikalnis gali išsiveržti bet kurią dieną po daugybės žemės drebėjimų, tekančia magma ir griausmingų garsų.

Taalio ugnikalnis įsikūręs vos už 65 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos, kuri uždarė savo oro uostą dėl didžiulių pelenų pliūpsnių iš ugnikalnio. Susidarę debesys generuoja vulkaninius žaibus. Dėl krentančių pelenų kelionės automobiliu artimiausiuose miestuose itin pavojingos. Buvo atšauktos pamokos, gyventojams, kurie dar nesievakuavo raginama dėvėti kaukes ir neišeiti iš namų.

Vaizdo įrašas apie įvykius Filipinuose:

Kalbinama Maniloje esanti „DW News“ korespondentė Anna Santos teigė, jog Filipinų vyriausybė pakėlė pavojaus lygį iki 4 (iš 5 taškų skalės) ir perspėja dėl pavojingo išsiveržimo, kuris gali nutikti per kelias artimiausias dienas. Inforama.lt žiniomis, šiuo metu pavojaus lygis pakeltas jau iki 5 iš 5.

Žmonės, kurie gyvena ~65 kilometrų atstumu nuo ugnikalnio, socialiniuose tinkluose dalinasi nuotraukomis ir vaizdo įrašais, kuriuose matomi gausūs krentančių pelenų kiekiai. Arčiau gyvenantys žmonės jaučiasi smarkiai išsigandę, nes ugnikalnis rodo visą savo galybę: gyventojai ne tik girdi jo skleidžiamus garsus, kenčia nuo didelių pelenų pliūpsnių, mato į kilometro aukštį pakilusius dūmus, kuriuose vis formuojasi žaibai, bet ir jaučia žemės drebėjimus.

Kadangi ugnikalnis yra apsuptas vandens, seismologai taip pat perspėja apie galimus vulkaninius cunamius.

Parašykite komentarą